Fenerbahçe, Türkiye Basketbol Federasyonu’na Tepkili!

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu tarafından, Fenerbahçe erkek basketbol takımının baş antrenörü olan Zeljko Obradovic'e bir maç men ve 30 bin TL para cezası verildi. Verilen bu cezaya tepki gösteren Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden Obradovic'e verilen cezanın haksız olduğunu savunarak “Basketbol takımımızın baş antrenörü Zeljko Obradovic'e verilen ceza ve bu cezanın gerekçesi tam anlamıyla skandal niteliği taşımaktadır. Kendi ülkesinin bayrağını uluslararası arenada başarı ve gururla temsil eden takımımızın baş antrenörüne, tam da önemli bir Avrupa Ligi maçı öncesinde, anlamsız ve dayanağı olmayan gerekçelerle verilen bu cezayı şiddetle kınıyoruz” açıklamasında bulundu.

Açıklamada Obradovic'in kariyeri ve kişiliğiyle dünyanın en iyi antrenörlerinden biri olduğuna yer verilirken açıklamaya şu şekilde devam edildi;

“Antrenörümüzün uzun kariyeri boyunca karşılaşmadığı bir uygulamaya ligimizde tesadüf edilmiş olması da düşündürücüdür. Spor kamuoyunun futboldaki hakem hatalarına ve hakemlerin müsabaka yönetme kalitesine odaklandığı bir noktada basketbolda gözlemlenen hakem hataları göz ardında kalmaktadır. Son maçımızda hakemin vücut diline yansıyan ön yargılı kararları sonrasında, son saniyede atılan basketle müsabaka takımımız lehine sonuçlanmıştır. Müsabaka sonucunu değiştiremeyen hakemin olmayan bir eylemi sebebiyle baş antrenörümüzü rapor etmesi esasen bizler için şaşırtıcı olmamıştır. Söz konusu hakemin yanlı ve kasıtlı yönetimi ile müsabaka sonrasında olmayan bir olayı olmuş gibi raporuna yazması hususunda Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF)'yi inceleme başlatmaya ve bunun neticesinde gerekli yaptırımı uygulamasını beklemekteyiz.Kulübümüzün, basketbol takımımızın başantrenörü Zeljko Obradovic'e inancı ve desteği tamdır. Kendisi, camiamız için bu tip ayak oyunları ile yıpratılamayacak değer ve önemdedir. Baş antrenörümüz Zeljko Obradovic'in durumuyla ilgili yaşananlar ve gerçekler, kafilemiz yurda döndükten sonra daha kapsamlı bir açıklama ile kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.
 

 

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak