Ertelenen Maçlar Ne Zaman Oynanacak?

Geçtiğimiz hafta olumsuz hava koşulları dolayısıyla ertelenen Beşiktaş-Mersin İdman Yurdu ve Trabzonspor-Beşiktaş maçlarının ne zaman oynanacağı herkes tarafından merak ediliyor.

Geçtiğimiz hafta içinde yapılması gereken Trabzonspor-Beşiktaş derbisi yoğun kar yağışı dolayısıyla ileri bir tarihe ertelenirken, 18. Haftada oynanması gereken Mersin İdman Yurdu maçı da hava koşulları dolayısıyla ertelendi.

Ocak ayının son günü olan 31 Ocak Pazar günü Türkiye Kupası'nda son 16 maçları, şubatın ilk haftasında (5-6-7-8 Şubat) Süper Lig'in 20. hafta maçları, 10 Şubat'ta Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçları, 12-13-14-15 Şubat'ta Süper Lig'in 21. hafta maçları oynanacak. Böylelikle Beşiktaş'ın Mersin maçı 16-17-18 Şubat tarihlerinden birinde, Trabzonspor maçı ise Fenerbahçe-Trabzonspor derbisinin de oynanacağı Süper Lig'in 22. haftasından hemen önce 23-24-25 Şubat tarihlerinden birinde oynanabilir duruma gelecek.

TFF Ertelenen Maçlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundı. İşte o açıklamalar;

1- TFF, elverişsiz hava koşulları dışında ancak zorlayıcı sebeplerle müsabakayı başka bir güne erteleyebilir.

2-
Elverişsiz hava ve stadyum şartları nedeni ile müsabakanın ertelenmesi halinde, TFF tespit edeceği başka bir stadyumda müsabakanın oynanmasına re'sen karar verebilir.

3-Hakem, elverişsiz hava koşulları sebebiyle müsabaka başlama saatinden iki saat veya daha az bir süre kaldıktan sonra müsabakayı erteleyebilir.

4-Elverişsiz hava koşulları nedeni ile gününde oynanmayan veya yarıda kalan müsabakalar TFF tarafından ayrı bir karar alınmamış ise ertesi gün aynı yer ve saatte oynanır.

5-Elverişsiz hava şartları nedeni ile ertesi gün oynanmayan müsabakaların ne zaman oynanacağına TFF tarafından karar verilir. (9) Elverişsiz hava ve saha koşulları nedeni ile müsabakanın devam eden bir anında hakem tarafından ertelenmesi halinde, söz konusu müsabakanın ertesi gün hangi şartlarda başlayacağına TFF tarafından karar verilir.

 

 

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak