9 Ocak 2017 Bahis Tahminleri

Al-Ettifaq – Galatasaray     19.00

Hazırlık maçında Suudi Arabistan ekibi Al-Ettifaq ile temsilcimiz Galatasaray karşı karşıya geliyor. Yedek ağırlıklı bir karşılaşma olacaktır.

Al-Ettifaq Suudi Arabistan liginde oynuyor ve kendi liginde çok parlak bir seyir izlemediği için Galatasaray gibi sıkı bir ekip karşısında ne derecede etkili olabileceğinden emin değilim. Her ne kadar kendi liginde orta sıralara yakın bir konumda olsa da, bilhassa son haftalardaki performansı ilk haftalara göre bir hayli gerilemenin olduğunu gösteriyor.

Takım son beş haftasında iki beraberliğe karşın üç tane yenilgi aldı ve lig genelinde yenilgi ve beraberlik ağırlıklı bir seyir izlemeye devam ediyor. Özellikle defansta yaşadığı sorunlar dikkat çekici ancak ofansta üst düzey ekipler ile karşı karşıya gelecek potansiyele sahip değil. Kendi liginde bu nedenle üst sıralara yakışmayan gol adetlerine sahip.

 

Galatasaray ise Süper Lig’in 3. sırasında bulunuyor ve ekip bu noktaya fena olmayan bir performans ile gelmeyi başardı. Özellikle sıkı bir ofans stratejisine sahip olan ekip, defansta yer yer sorunlar yaşayabilse de rakiplerine karşı ezilmeden maçı kendi lehine döndürebiliyor.

Takım son beş haftasında dört galibiyet ve bir yenilgi aldı. Lig genelinde ise on galibiyet, üç beraberlik ve üç tane de yenilgi ile oldukça güzel bir performans gösterdi. Ayrıca Türkiye Kupası’nda da mücadele eden ekip, oradan da fena sonuçlar almadı.

Galatasaray’ın Al-Ettifaq’ın aksine biraz daha fazla uluslararası deneyiminin olması bu maçta deplasmanda olsa bile ona avantaj sağlayacaktır.

 

Al-Ettifaq bu maçta ev sahibi olsa bile ekibin genel kondüsyon anlamında Galatasaray karşısında yetersiz olması, bu maçtaki şansını oldukça düşürüyor. İki ekip daha önce hiç karşı karşıya gelmemiş ve bu nedenle birbirlerine karşı biraz deneyimsiz olacakları da göz önünde bulundurulmalı.

 

Tercih –> Maç Sonucu 2

 

Düşüncelerinizi duymaktan mutlu olacağız

Bir Yorum Bırak